Zielony trawnik

nawozy do trawnikówCzy założenie trawnika jest łatwe? Wielu uważa, że to banalnie proste. I w sumie jest to prawda Jednak, czy równie łatwym zadaniem jest utrzymanie trawnika w dobrym stanie? To już nie jest takie proste i wymaga odpowiednich środków, umiejętności i nieco trudu.Każdy właściciel chce, aby jego trawnik wyglądał okazale, był piękny, zielony- nawet w okresie suszy. Jak to osiągnąć?

Zakładamy trawnik

W naszym kraju mamy dość wymagający klimat – nawet latem temperatury mogą być poniżej 15 stopni. A czasem upał sięga nawet prawie 40 stopni i w kraju panuje susza. Jak to wszystko ogarnąć, aby mieć dobry trawnik? W takim momencie mogą się przydać dobre nawozy do trawników. Prawda jest taka, że bez nich nawet zwykłe kwiaty w naszym zmiennym klimacie mają niewielkie szanse na przetrwanie. Dlatego trzeba je troszkę wspomóc i dobrać odpowiednie środki ze sklepu ogrodniczego. Zanim jednak to nastąpi, to koniecznym jest dobranie odpowiedniej mieszanki nasion trawy. Nie myślcie sobie bowiem, że wystarczy zwykły nawóz. Niestety, nie tędy droga i czasem będziecie musieli w sklepie poszukać odpowiedniej mieszanki. Jeżeli nie wiecie jakie nasiona są dla Was najlepsze, to pytajcie. Nie bójcie się tego robić, w końcu chodzi tutaj o Wasz zielony trawnik, który ma być Waszą dumą.

Porcja witamin w płynie

Nawóz do trawników z reguły występuje w formie płynu. Aczkolwiek dostępne są również granulaty, które można wysiewać. Jednak wielu ogrodników dla bezpieczeństwa zaleca taki rozpuszczalny w wodzie, dzięki czemu mieszanka szybko się wchłonie i zacznie działać. Mając zwierzęta, które bywają w ogrodzie, należy je odizolować na czas stosowania nawozu. Warto też, robiąc zakupy w sklepie ogrodniczym, zwrócić uwagę na szkodliwość nawozów dla zwierząt – nie zrobimy im wtedy nieumyślnej krzywdy.
Co dają takie nawozy do trawników? Przede wszystkim to, że do ziemi dostaje się odpowiednia ilość potrzebnych roślinom witamin oraz minerałów. Człowiek potrzebuje takich substancji – rośliny podobnie. W szczególności jednak, jeżeli chodzi o sam trawnik, warto wybierać te dedykowane na taki teren, ponieważ zawierają więcej cennych minerałów. Jest tutaj stosowana taka zasada, że jedne rośliny potrzebują czegoś więcej, a inne mniej. Są też takie nawozy, które właściwie są uniwersalne. Jeżeli jednak chcecie mieć tylko zieloną trawkę za lub przed domem, to warto postawić na typowe nawozy do trawników, które trzeba stosować w regularnych odstępach czasu wiosna i latem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *